Open/Close Menu
Auto do ślubu Bydgoszcz

Bydgoszcz – gdzie najlepiej wziąć ślub?

Zawarcie związku małżeńskiego wiąże się z koniecznością załatwianiem różnego rodzaju formalności. Z odpowiednim wyprzedzeniem należy zadbać m.in. o: termin uroczystości, listę gości, menu, wystrój sali oraz samochód, którym para młoda dotrze na ślub. Najważniejszą kwestią wydaje się natomiast miejsce, w którym zostanie zawarte małżeństwo.

Gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

Organizacja ślubu to proces długofalowy. Najważniejsze są zawsze preferencje pary młodej. To właśnie im najbardziej zależy na tym, aby wesele było wyjątkowe i wymarzone. Uroczystość może być tradycyjna lub nowoczesna. W Bydgoszczy małżonkowie najczęściej decydują się na ślub w urzędzie stanu cywilnego, bądź też w kościele. Coraz więcej par zastanawia się jednak nad zorganizowaniem uroczystości w sposób nietypowy, poza urzędem.

Bardzo modne są ostatnio śluby w plenerze, gdyż posiadają naprawdę wiele zalet. Warto zauważyć, że dopiero kilka lat temu weszły specjalne przepisy, które umożliwiają małżonkom takie rozwiązanie.

Ślub w plenerze

Bydgoszczanie coraz chętniej decydują się na zawarcie małżeństwa na łonie natury. Ślub w plenerze stał się możliwy w 2015 roku, kiedy weszły w życie przepisy regulujące tę kwestię. Decydując się na taki ślub, narzeczeni wybrać mogą dowolną, idealną dla siebie scenerię. Uroczystość można zorganizować np. w ogrodzie, parku lub nad rzeką. W przypadku niektórych lokalizacji niezbędna jest zgoda miasta i wyższa opłata, natomiast przeciętny koszt to ok. tysiąc złotych.

Wiele par decyduje się zorganizować ślub w pobliżu bydgoskich restauracji oraz hoteli. Śluby plenerowe mogą być wyjątkowe i magiczne, gdyż walory krajobrazowe, świeże powietrze, kolorowe oświetlenie oraz kreatywnie rozstawione stoliki zapewniają bajkowy efekt. Z tego powodu są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ślubów w urzędach.

Ślub w urzędzie stanu cywilnego

Tradycyjny ślub w urzędzie stanu cywilnego nadal cieszy się całkiem dużą popularnością. Decydując się na ten rodzaj uroczystości, należy co najmniej miesiąc wcześniej zgłosić się osobiście do urzędu, złożyć odpowiednie dokumenty oraz opłatę skarbową. Ceremonia, podczas której w obecności uprawnionego urzędnika składa się przysięgę, trwa około 20 minut. W przypadku ślubu kościelnego nie ma konieczności odwiedzania urzędu stanu cywilnego, wszystkie niezbędne formalności załatwia się bowiem w kościele.

Napisz komentarz:

*

Twój email nie będzie opublikowany.

Sklasadoslubu.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone. | Samochód na wesele Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
Auto do ślubu Bydgoszcz