Open/Close Menu
Auto do ślubu Bydgoszcz

Ozdoby na auto do ślubu

Wybór auta ślubnego to dopiero połowa sukcesu, pozostaje jeszcze jedna kwestia, dobór dekoracji, która z daleka będzie przyciągała wzrok.

Jakie ozdoby auta ślubnego cieszą się największą popularnością i na jakie kwestie zwrócić uwagę przy ich wyborze? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Dekoracje weselne samochodu

  • Żywe kwiaty ‒ żywe kwiaty to najczęściej wybierana dekoracja samochodu. Kwiaty pojedyncze można umieścić na drzwiach auta, na masce sprawdzą się nieco większe kompozycje kwiatowe, kilka drobnych bukiecików bądź ułożone w ciekawy sposób pojedyncze kwiaty. Wybór kompozycji florystycznych na samochód weselny jest naprawdę ogromny, zdecydować się można na dekorację z goździków, z róż, ze słoneczników, ze storczyków i innych. Duży wybór gatunków i kolorów roślin sprawia, że bez problemu znajdziemy idealne w danym przypadku rozwiązanie.
  • Sztuczne kwiaty ‒ jeszcze niedawno dekoracje samochodu ślubnego ze sztucznych kwiatów omijane były szerokim łukiem, aktualnie jednak cieszą się sporym powodzeniem. Sztuczne dekoracje, na przykład gerbery, orchidee, róże, zielone dodatki wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyglądają identycznie jak żywe, doskonale się prezentują i są trwałe.
  • Tablice rejestracyjne ‒ dużym powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się tablice rejestracyjne z nawiązującymi do ślubu napisami, na przykład takimi jak Młoda Para, Nowożeńcy, Koniec Wolności, Game Over i innymi.
  • Tkaniny ‒ kolejną możliwością na udekorowanie samochodu ślubnego są tkaniny, tutaj niezastąpione są biały tiul oraz organza. Kokardki i szarfy tiulowe zamontować możemy na drzwiach samochodu, ale także na masce.
  • Figurki ‒ wianuszki rattanowe, serca rattanowe, ornamentowe motylki, obrączki, serca tiulowo-kwiatowe, stroiki to kolejna z propozycji.
  • Naklejki ‒ ciekawą propozycją dekoraci auta ślubnego są naklejki. Naklejkę można umieścić zarówno na drzwiach weselnego auta, jak również na tylnej szybie. Największym powodzeniem cieszą się tutaj wszelkiego rodzaju napisy, na przykład All you need is love, Just married, Mr & Mrs i inne.

Ozdoby auta ślubnego ‒ na co zwrócić uwagę?

  • Montaż dekoracji ‒ oprócz designu dekoracji auta ślubnego, ważny jest także sposób montażu każdego z elementów. Istotne jest, by ozdoby nie odpadły, ale też, by nie uszkodziły karoserii samochodu. Najlepszym rozwiązaniem są specjalne przyssawki PCV, taśma bądź klej raczej są odradzane, ponieważ mogą zniszczyć lakier.
  • Spójność ‒ warto zadbać o to, aby dekoracja auta ślubnego była spójna z innymi elementami. Jeśli zdecydujemy się na ozdoby z kwiatów, zadbajmy o to, by takie same gatunki roślin pojawiły się w bukiecie i wianku panny młodej, w butonierkach, a także na sali weselnej, wtedy wszystko stworzy spójną całość.
  • Umiar ‒ pamiętajmy, że czasem więcej znaczy mniej i nie przesadzajmy z nadmiarem ozdób. Jeśli zdecydowaliśmy się na dość sporą kompozycję florystyczną odpuśćmy sobie figurki czy naklejki. Jeśli natomiast postawiliśmy na tkaniny i sporo ozdób tiulowych wystarczą drobne kwiatowe akcenty.
  • Kolorystyka ‒ kolorystykę ozdób dobrze dobrać do lakieru auta. Jeśli jedziemy do ślubu białym samochodem, postawmy na ozdoby w wyrazistym kolorze, na przykład w odcieniu fuksji, fioletu, błękitu. Ozdoby w bieli sprawdzą się natomiast w przypadku aut ciemniejszych, na przykład granatowych.

Kto odpowiada za dekorację auta ślubnego?

Kto jest odpowiedzialny za załatwienie kwestii związanych z dekoracją samochodu ślubnego? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od samych młodych oraz od firmy wypożyczającej samochód na wesele.

Czasem bywa tak, że firma wypożyczająca pojazd przygotowanych ma kilka propozycji dekoracji auta. Zadanie młodych ogranicza się wyłącznie do wyboru jednej wśród kilku opcji. Firma zajmuje się współpracą z kwiaciarnią, płatnością, ustalaniem wszelkich szczegółów. W dniu ślubu po młodych podjeżdża przystrojony pojazd.

Są również firmy, które nie zajmują się sprawami związanymi z dekoracją samochodu. W takim przypadku państwo młodzi sami szukają kwiaciarni, ustalają kwestie dotyczące dekoracji, terminu i innych. Zadanie firmy wypożyczającej samochód ogranicza się wyłącznie do podstawienia pojazdu do wskazanej kwiaciarni.

Czy każdy samochód ślubny wymaga dekoracji?

Czy każdy samochód wymaga dekoracji? Wszystko zależy od preferencji i poczucia estetyki pary młodej. Niektóre z pojazdów ślubnych, na przykład auta zabytkowe, są tak zjawiskowe, że nie potrzebują dekoracji, młodzi nie chcą „zasłaniać” auta i często rezygnują z bogatych ozdób, decydują się wyłącznie na tablice rejestracyjne czy kwiatki na drzwiach. W przypadku limuzyn czy aut sportowych często pojawiają się większe lub mniejsze dekoracje.

Podsumowanie

Wybór dekoracji samochodu ślubnego jest bardzo duży, skusić się możemy na kompozycje z kwiatów żywych bądź sztucznych, rattanowe serca, okolicznościowe tablice rejestracyjne, ornamentowe motyle, tiul i wiele innych. Podczas wyboru pamiętajmy o umiarze i o tym, by wszystkie dekoracje były spójne.

Sklasadoslubu.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone. | Samochód na wesele Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
Auto do ślubu Bydgoszcz